Zapraszamy na niezapomniane zimowe przeżycia skiturowe (i nie tylko!) w Lyngen Outdoor Center. Nasza oferta obejmuje 7. dniowy pobyt dla grup od 3 do 6 osób. Zakwaterowanie w komfortowych apartamentach, z osobnymi pomieszczeniami w piwnicy służącymi jako przebieralnia, suszarnia i narciarnia. Opieka  renomowanego przewodnika IVBV, oraz wyśmienita łódź i 250l paliwa do wykorzystania. Do tego puch, fiordy, dzikie góry i jeszcze raz puch.

Start na tury wprost spod drzwi domu. Kilkanaście kilometrów kapitalnej wycieczki na szczyt Blåtinden i zjazd z powrotem do drzwi, na chłodne piwo i gorącą saunę. Albo wycieczka łodzią na sąsiednią wyspę, albo przeprawa promem i wspaniałe tury vis’a’vis Alp Lyngeńskich. Wycieczka w te Alpy? Nie ma problemu, nasze łodzie dotrą tam w 40 minut. A może co nieco wspinania? Do wyboru wspinaczka lodowa, dziewicze kuluary i ściany kotła Isvannet, dry-tooling w dolinkach. W dzień restowy – rybki? Nie ma problemu – sternik zabierze Was na łowiska, gdzie złowicie sobie obiad. I to zapewne niejeden – złowienie 30 kg ryb nie stanowi większego problemu. A może złapiecie rekordowego halibuta? 77,6 kg czeka na pobicie – dla zdobywcy butelka wina. To właśnie, przyjaciele, jest ARKTYKA.

Paweł Karczmarczyk – our affiliated IVBV guide

Nasi przewodnicy IVBV zapewnią Wam wszelkie atrakcje od wyboru najsławniejszych tur po wycieczki czy wspinaczkę. Jako fachowcy zapewnią Wam bezpieczeństwo, znajomość terenu, mapy i sprzęt nawigacyjny. Pomogą podrasować techniczne umiejętności i posłużą radą. A szef ośrodka nie tylko posłuży za sternika, ale pomoże ugotować wyśmienitą norweską zupę rybną.

A wszystko to w naprawdę atrakcyjnych cenach. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy.

Zapraszamy do Arktyki! Tu się oddycha!


podstawowe informacje:

  • ceny: od 13500 NOK/osoba/tydzień (ok 4500 zł) w pełnym pakiecie z przewodnikiem, więcej…
  • terminy: od początku marca do połowy maja
  • grupy: od 3 do 6 osób
  • koszt dojazdu: ok 600zł, więcej…


***

Pobyt w Arktyce to okazja by spróbować trochę wszystkiego. Jeśli nie chcesz wyłącznie poświęcać się jednej działalności, zdaj się na nas! Zapewnimy Ci tydzień arktycznych atrakcji w zależności od pory roku.

Przewodnik górski IVBV nauczy Cię podstaw wspinaczki, zabierze na prawdziwą górską wyprawę. Pokonasz samodzielnie lodospad. Przejdziesz najwspanialsze wycieczki skiturowe Uløi i okolicznych wysp. Przepłyniesz fiord Lyngen łodzią, złowisz wielkiego dorsza lub halibuta, którego wieczorem zjesz na kolację. Przeżyjesz prawdziwą przygodę w otoczeniu najdzikszej przyrody.

Przykładowy tydzień zima/wiosna

przyjazd
ski-tura Saeteraksla
wędkarstwo lub wycieczka morska
nauka wspinaczki lodowej
ski tura Wielki Trawers Uløi
skitury Kagen/Arnøya / wspinaczka kuluarem na Uløytinden
wyjazd

Tworzymy programy na zamówienie, dostosowujemy się do wymagań. Wymagana minimalna wielkość grupy – 3 osoby.

016_

`dyr6__

11009221_697515563708838_8415934907583949618_n